Ознака: флорида
ИАКО ИМ БИЛ ПРЕД НОСОТ

Гугл мапс ги откри остатоците на човек кој исчезнал пред 22 години

пред 5 години
Досегашниот број на загинати се зголеми на седум

Откако ги опустоши Бахами ураганот Доријан стигна до Флорида

пред 5 години
Свет

Трамп прогласи вонредна состојба во Флорида (ВИДЕО)

пред 5 години
УСВОЕН КОНТРОВЕРЗЕН ЗАКОН

Професорите во Флорида на настава ќе можат да одат со пиштоли

пред 5 години
Магазин

Џиновски питон пронајден во Флорида (ФОТО)

пред 5 години
И ги уапсија родителите

Двегодишно девојче со рацете во вис тргна кон полицијата (ВИДЕО)

пред 5 години
По серијата од 12 сомнителни поштенски пратки

Уапсен маж во Флорида во врска со сомнителните пакети

пред 5 години
18 жртви и огромна материјална штета

Зад ураганот „Мајкл“ остана пустош

пред 5 години
објавени стравични снимки

Ураганот Мајкл ја погоди Флорида (ВИДЕО)

пред 6 години
времето за евакуација заврши

Америка очекува силен удар од ураганот „Мајкл“

пред 6 години
Свет

Бурата „Мајкл“ зајакна во ураган и јуриша кон Флорида

пред 6 години
Бизарен инцидент во Флорида

Обид за кражба на авион

пред 6 години