Ознака: Фејсбук
Македонија

Му се заканувал на Заев преку Фејсбук-заработил кривична пријава

пред 9 мес.
Свет

Собрани од Фејсбук и Твитер: Хакирани податоци на 1,2 милијарди корисници

пред 11 месец
бателете ги социјалните мрежи

Истражување: Фејсбук не прави да бидеме тажни и со помалку пари

пред 1 година
Свет

Русија ги обвини Фејсбук и Гугл за објавување политички реклами на денот на изборите

пред 1 година
Магазин

Фејсбук ќе ја укине опцијата за препознавање лица

пред 1 година
Економија

Криптовалутата „Либра“ на Фејсбук може да ја намали контролата на ЕЦБ над еврото

пред 1 година
се огласи идната министерка за финансии

Ангеловска: Фискална транспарентност и домаќинското работење со парите на граѓаните

пред 1 година
словенецот кој го обелодени „рекет“ за пресинг тв вели - стапица е!

Хакиран профилот на Ларис Гаисер, отворени 4-5 лажни профили со негово име

пред 1 година
Македонија

Кривична пријава против лицето што преку Фејсбук му се заканувал на Заев

пред 1 година
ќе се истражуваат Фејсбук, Гугл, Амазон, Епл

Технолошките гиганти под истрага во САД за недозволено мешање кај конкуренцијата

пред 1 година
Македонија

МВР апелира да не се фалите на Фејсбук дека сте на одмор за да не ве ограбат дома

пред 1 година
Големи проблеми со социјалните мрежи во целиот свет

Паднаа Инстаграм, Фејсбук и Вац Ап

пред 1 година
поради тоа што не спречил говор на омраза

Германците го казнија „Фејсбук“ со два милиони евра

пред 1 година
фејсбук статус на премиерот

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

пред 1 година
Македонија

Ел Чека не мирува, повторно објави „бомби“ за ДУИ

пред 1 година
Регион

Преку фејсбук барал снајперист за убиство на Додик

пред 1 година
Магазин

Фејбук ќе го нема на мобилните на Хуавеј

пред 1 година
Им се заблагодари на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ што го издржале притисокот

Груевски сам се повлекува од пратеничката функција

пред 1 година
Свет

Фејсбук лансира своја криптовалута

пред 1 година
нов рекорд на компанијата

Фејсбук избриша 2,2 милијарди профили за три месеци

пред 1 година