Ознака: Фејсбук
Македонија

Му се заканувал на Заев преку Фејсбук-заработил кривична пријава

пред 5 мес.
Свет

Собрани од Фејсбук и Твитер: Хакирани податоци на 1,2 милијарди корисници

пред 8 мес.
бателете ги социјалните мрежи

Истражување: Фејсбук не прави да бидеме тажни и со помалку пари

пред 9 мес.
Свет

Русија ги обвини Фејсбук и Гугл за објавување политички реклами на денот на изборите

пред 10 мес.
Магазин

Фејсбук ќе ја укине опцијата за препознавање лица

пред 10 мес.
Економија

Криптовалутата „Либра“ на Фејсбук може да ја намали контролата на ЕЦБ над еврото

пред 10 мес.
се огласи идната министерка за финансии

Ангеловска: Фискална транспарентност и домаќинското работење со парите на граѓаните

пред 11 месец
словенецот кој го обелодени „рекет“ за пресинг тв вели - стапица е!

Хакиран профилот на Ларис Гаисер, отворени 4-5 лажни профили со негово име

пред 11 месец
Македонија

Кривична пријава против лицето што преку Фејсбук му се заканувал на Заев

пред 12 мес.
ќе се истражуваат Фејсбук, Гугл, Амазон, Епл

Технолошките гиганти под истрага во САД за недозволено мешање кај конкуренцијата

пред 12 мес.
Македонија

МВР апелира да не се фалите на Фејсбук дека сте на одмор за да не ве ограбат дома

пред 12 мес.
Големи проблеми со социјалните мрежи во целиот свет

Паднаа Инстаграм, Фејсбук и Вац Ап

пред 1 година
поради тоа што не спречил говор на омраза

Германците го казнија „Фејсбук“ со два милиони евра

пред 1 година
фејсбук статус на премиерот

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

пред 1 година
Македонија

Ел Чека не мирува, повторно објави „бомби“ за ДУИ

пред 1 година
Регион

Преку фејсбук барал снајперист за убиство на Додик

пред 1 година
Магазин

Фејбук ќе го нема на мобилните на Хуавеј

пред 1 година
Им се заблагодари на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ што го издржале притисокот

Груевски сам се повлекува од пратеничката функција

пред 1 година
Свет

Фејсбук лансира своја криптовалута

пред 1 година
нов рекорд на компанијата

Фејсбук избриша 2,2 милијарди профили за три месеци

пред 1 година