Ознака: евзони
Македонија

Дојран може да заработи од скратеното работно време на Евзони

пред 2 мес.
Регион

Евзони отворен само за патници со грчки пасоши

пред 3 мес.
Регион

Навалете на гиро и фрапе: Грција утре ја отвора границата

пред 3 мес.
бројни правила за влез кај јужниот сосед

При влез во Грција ќе мораме да кажеме и на која плажа ќе се сончаме и капеме

пред 4 мес.
Регион

Грчките превозници го блокираа Евзони поради рестриктивните мерки

пред 5 мес.
Македонија

Границите на ЕУ од денеска отворени, но не и за Македонија

пред 1 година
Регион

Српските туристи од денеска можат во Грција и преку “Богородица-Евзони“

пред 1 година
Регион

Ако ве фатат на грчка граница дека имате корона, одите во државен карантин во хотел

пред 1 година
Од грчка страна има застој, информираат од дежурната служба на ГП „Богородица“.

Километарски колони за влез од Грција, патниците нервозни

пред 2 години
На граничниот премин Евзони кон Грција

Гркинка се обидела во торба да го пренесе преку граница своето двомесечно бебе

пред 3 години