Ознака: Европска Комисија
Регион

E овие ни ставаат вето: Европската комисија поднесе четири кривични постапки против Бугарија

пред 9 мес.
Македонија

ЕУ во извештајот констатира дека Македонија назадува на секое поле

пред 2 години
Економија

Европската комисија во есенскиот извештај предвидува пад на македонската економија од 4,9 отсто

пред 3 години
Свет

Европската комисија од утре само техничка

пред 4 години
Новите мерки треба да стапат на сила во 2021

ЕК одлучи: Апаратите за домаќинство мора да траат најмалку 10 години без поправки

пред 4 години
Свет

На 23 октомври ќе се гласа за новиот состав на Европската комисијата

пред 4 години
Објавен новиот состав на Европската комисија

Унгарец задолжен за проширувањето, Хан пак комесар (ФОТО)

пред 4 години
Граѓаните и компаниите од ЕУ треба да бидат подготвени

ЕК: Има голема веројатност за Брегзит без договор

пред 4 години
Ситуацијата е многу комплексна, коментираат дипломатите

ЕK се воздржува од коментари за случајот „Рекет“ и притворот за Јанева

пред 5 години
Македонија

ЕК за Пресинг ТВ: Не коментираме тековни истраги

пред 5 години
МИСИЈАТА КОМПЛЕТИРАНА

Урсула фон Дер Лајен успеа- таа е новата шефица на Европската комисија

пред 5 години
Македонија

ЕК: Да се најде решение за статусот на СЈО

пред 5 години
Европска комисија: Растот зема залет, но да се внимава на ризиците

Да има поголем надзор врз долгот на јавните претпријатија, да се стабилизира јавниот долг, да има транспарентна рамка за државната помош, велат од ЕК

пред 5 години
слабо стои на анкетите

Германците немаат доверба во новата претседатека на Европската комисија

пред 5 години
ЕК НАЈВЕРОЈАТНО ЗА ПРВ ПАТ ЌЕ ЈА РАКОВОДИ ЖЕНА

Урсула фон дер Лајен – „вундерфрау“ која цврсто маршира кон Брисел

пред 5 години
Свет

Европски челници никако да се договорат: Koj ќе застане на чело на Европската комисија?

пред 5 години
Економија

Се објави огласот за избор на изведувач за три системи за наводнување во Чаушица, Славишко поле и Колибари

пред 5 години
ТЕШКА НОЌ НА САМИТОТ НА ЕУ ВО БРИСЕЛ

Лидерите на ЕУ без договор – главните кандидати за наследник на Јункер пуштени низ вода

пред 5 години
работна посета на париз-се бара зелено светло

Османи:Високи се очекувањата на граѓаните на Северна Македонија за европските перспективи на земјата

пред 5 години
Економија

Сериозна забелешка за капацитетот на Платежната агенција во Извештајот на ЕК

пред 5 години