Ознака: еу
двојните аршини од еу

Србија, Црна Гора и Хрватска со одлуката за преговори добија и конкретен датум, но не и Македонија

пред 1 нед.
Македонија

Откако Жбогар го искара: Заев пак се премисли, сега не сака ветинг во судството

пред 4 мес.
Македонија

Владата го поздрави францускиот документ за посторги услови за членство во ЕУ

пред 5 мес.
ќе се применува од јануари

Позната новата методолгија: Наместо во поглавја, преговорите ќе се отвораат во фази

пред 5 мес.
прерано се истрчавме со прекрстување

Без датум немаме обврска да менуваме „северни“ документи, изводи, институции, униформи и пари

пред 6 мес.
иако изборите беа одржани пред една година

ЕУ ја повика БиХ што е можно побрзо да формира власт

пред 6 мес.
во знак на протест против офанзивата против курдските сили

ЕУ размислува за продолжување на ембаргото за оружје против Турција

пред 6 мес.
ќе се обрати пред Комисијата за надворешни работи на ЕП

Димитров во Брисел во последен обид за датум за преговори

пред 6 мес.
согласно европските стандарди

Само два отсто од краварските фарми имаат добра хигиенска практика при производството на млеко

пред 6 мес.
извештај на „евростат“

Германија и Италија најголеми производители на кафе

пред 6 мес.
подобро мртов отколку да бара одложување

Џонсон: Нема да поднесам оставка за да избегнам одложување на Брегзит

пред 6 мес.
Атмосферата во Секретаријатот е веќе работна

Османи убеден дека во октомври добиваме датум за започнување преговори

пред 6 мес.
Еврокомесарот во заминување со порака на твитер

Хан го поздрави гласањето на Бундестагот за почеток на преговори со ЕУ во октомври

пред 6 мес.
За предлогот гласаа и власта и дел од опозицијата

Бундестагот даде зелено светло за Македонија и Албанија за почнување преговори во октомври

пред 6 мес.
Македонија

Тимоние: Франција се уште не одлучила околу датумот за Македонија во ЕУ

пред 6 мес.
АКТИВНОСТИ ВО ЊУЈОРК

Могерини: Преговори на ЕУ со Македонија и Албанија е клучно и за регионот

пред 6 мес.
Свет

ЕУ го осуди трагичното убиство на бегалец од Судан кого Либијците го застрелаа во стомакот

пред 6 мес.
Економија

Од Македонија лажен алкохол, од Турција лажна козметика: ЕУ во борба против фалсификати

пред 6 мес.
Свет

Велика Британија има 12 дена за да ги претстави плановите за брегзит пред ЕУ

пред 6 мес.
Македонија

Димитров: Нема да ми биде лесно да се вратам дома и да кажам дека нема датум

пред 7 мес.