Ознака: електрична енергија
Регион

Вучиќ откри дека Македонија плаќа најскапа струја во регионот

пред 7 мес.
Економија

Во Македонија се плаќа најскапа струја во регионот

пред 8 мес.
Економија

Пресметајте колкава ќе ви биде сметката за струја со новата тарифа

пред 12 мес.
Економија

Презентирани четири блок-тарифи на потрошувачка на струја: Оние кои трошат помалку, ќе плаќаат помалку

пред 12 мес.
вмро-дпмне обвинува

Заевизмот од 1-ви јануари ја поскапе електричната енергија за граѓаните за над 15%

пред 1 година
Регион

Албанија увезе струја за 213 милиони евра

пред 2 години
Економија

Мицкоски: Ќе има инфлација, таа постои, сите производи на мало се зголемени најмалку 10, 15, 20 проценти

пред 2 години
Економија

Власта краде струја и прави милиони, а народот плаќа милиони за да има власта што да краде

пред 2 години
вмро-дпмне обвинува

Власта купува пет пати поскапа струја од тоа што државата сама може да произведе

пред 2 години
Економија

Заев во оставка тајно купува струја за 5.5 милиони евра

пред 2 години
Економија

Спремете се за рекордно покачување на струјата

пред 2 години
Македонија

Жители на Чаир два дена се греат „на рати“ поради немање струја

пред 2 години
Економија

Цената на приклучок за струја се намалува од 500 на 400 евра

пред 4 години
Македонија

Делови во Карпош и Аеродром без струја

пред 4 години
Економија

За најмалку 20 проценти ќе се намали цената за приклучок за електрична енергија

пред 4 години
Поради активности на ЕВН

Тунелите на автопатот кај Демир Капија денеска ќе бидат без струја

пред 4 години
Обраќање на министрите, Кочо Анѓушев и Крешник Бектеши

ВО ЖИВО: Прес-конференција за изборот на Универзален снабдувач со електрична енергија

пред 4 години
Соопштение од ЕВН

Без струја делови од општина Кисела Вода

пред 4 години
Информација од ЕВН

Без струја утре делови од општина Кисела Вода

пред 4 години
Технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа

Без струја делови од Центар, Аеродром, Кисела Вода и Ѓорче Петров

пред 4 години