Ознака: документ
Македонија

Милошоски: Османи и Спасовски многу порано знаеле за „ерменската афера“, ама молчеле

пред 2 мес.
Македонија

Милошоски: Документ на МВР потврдува дека за дипломатскиот скандал знаеле Димитров и Спасовски

пред 3 мес.
Македонија

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Документот за лажни вести не е официјален став на Европскиот парламент, инсталациите на Заев го злоупотребуваат

пред 12 мес.
политичарите треба да придонесат за создавање поволна бизнис-клима

 Пендаровски иницира изготвување стратегиски документ со приоритети за развој на економијата

пред 2 години
Потврда од обвинителството

Рускоска ја потврди веродостојноста на фотографијата на првата страница од исказот на Камчев

пред 2 години
Регион

Македонска државјанка приведена на косовската граница поради фалсификуван документ

пред 2 години
По аферата со пасошите

Се воведува „карта на Бугарин“ за тие што имаат бугарско потекло а немаат државјанство?

пред 2 години
Според германски „Билд“

Во архивата на Штази пронајден службениот сертификат на Путин

пред 3 години