Ознака: ДКСК
Магазин

Владата до ДКСК: Оставката на Бојан Лазаревски е поднесена пред да биде назначен за в.д. директор на Агенција за филм, нема кумулација на функции

пред 1 месец
Магазин

ДКСК: Спорно е што директорот на Агенција за филм истовремено е член на УО на Агенцијата

пред 1 месец
Магазин

ДКСК: Има акумулација на функции кај новиот в.д. директор на Агенцијата за филм

пред 1 месец
Македонија

ДКСК: Преку јавен оглас да се избираат директори, а не да се назначуваат вршители на должност

пред 2 мес.
Македонија

Ивановска: Уставните судии не можат со Деловник за работа да предвидат додатоци за плата

пред 2 мес.
Македонија

Стоилковски: Поднесуваме Преставка до ДКСК бидејќи концесија на 30 години за рудни богатства на бате Вице и на бате Трајче, од владата на Зоран Заев е чиста корупција

пред 3 мес.
Македонија

Следете во живо: Прес конференција на ДКСК

пред 3 мес.
Македонија

Стоилковски: Владата тајно на 6 октомври доделила концесија за експлоатација на руда на Еленица, каде и Зоран Заев бил дел од УО

пред 3 мес.
Македонија

Стоилковски: ДКСК да ја поништи владината концесија дадена од Зоран Заев за семејната фирма на Заеви

пред 3 мес.
Македонија

Ден Дончев е недостапен за антикорупционерите, Трпеноски јавно го повикува да дојде во Комисијата

пред 3 мес.
Македонија

ДКСК пак во офсајд: Антикорупционерите паднаа на Ѓорге Иванов и пред Кривичен

пред 11 месец
Македонија

Ивановска: Јавното обвинителство сè уште работи под притисок и нарачки

пред 1 година
Македонија

ДКСК иницира кривична постапка против Мерко за набавка на луксузно возило

пред 1 година
Македонија

Кабинет на Иванов: Прекршочните пријави на ДКСК се политичка одлука, целосно ги отфрламе тврдењата дека е постапено спротивно на законите

пред 2 години
ЌЕ МУ СЕ ПРОВЕРУВА ИМОТОТ

„Иванов чесен влезе во политиката и чесен ќе излезе“

пред 2 години
Претседателската Ивановска најави

ДКСК ќе ги испитува постапките за спорните вработувања (ВИДЕО)

пред 2 години
ПРЕМИЕРОТ НА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЦИВИЛ И ЗЕЛЕНА ЛУПА

Заев: Нема да отстапиме од принципот казнивост на корупцијата

пред 2 години