Ознака: директор
Македонија

Афера „Паразити“: Томислав Тунтев како да е директор во Германија, зема плата од 3.300 евра месечно

пред 1 година
Македонија

И директорот на Дрисла ја напушти функцијата: Градоначалничката нема слух за проблемите на Скопје

пред 1 година
Македонија

Директорот на Градски паркинг си поднесе оставка: Градоначалничката Арсовска е незаинтересирана за развој на претпријатието

пред 1 година
Македонија

Град Скопје го разреши директорот на ЈП Водовод и канализација

пред 1 година
Свет

Директорот на „Лукоил“ пронајден мртов во дворот на Клиничкиот центар во Москва

пред 1 година
Македонија

Златко Перински в.д. директор на скопското ЈП Водовод и канализација

пред 2 години
Свет

Директорот на ЦИА вчера во Кабул имал тајна средба со лидерот на талибанците

пред 3 години
Магазин

Се уште нема разрешница за  случајот Струмички театар кој стана синоним за партизација во културата

пред 3 години
Магазин

Висар Вишка: Театарот во Гостивар нема ниту греење ниту тоалети

пред 3 години
Магазин

Професори од средното уметничко обвинуваат дека незаконски е поставен В.Д директорот во училиштето кој не ги исполнува условите

пред 3 години
Магазин

Разрешувањето на директорот на Театар Комедија нема да го покрие фактот дека тој како кадар на СДСМ, злоупотребил 8,7 милиони денари

пред 3 години
Македонија

Формирана е комисија за случајот со родилката во Дебар

пред 3 години
Македонија

Директорот на АХВ најави оставка: Имам понуда од претедателот на Владата да бидам советник

пред 3 години
Македонија

Стево Крстевски назначен за в.д. директор на Фондот за здравство

пред 3 години
Македонија

Директорот на ЈП „Паркинзи“ позитивен на коронавирус

пред 3 години
сноси одговорност

Генералниот директор на БМВ поднесе оставка

пред 5 години
Македонија

Владата потврди: Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

пред 5 години
шмекерски потег

Директорот на Мерцедес го испратија во пензија и можеби ја направија најдобрата реклама

пред 5 години
допрва ќе се одлучува кој ќе ја наследи

Филипче: Оставката на директорката на Детска клиника не значи дека ќе има разрешувања

пред 5 години
Македонија

Агенцијата за двојазичност доби директор – Илбер Села

пред 5 години