Ознака: демир капија
Хроника

Убиство и самоубиство во Демир Капија

пред 10 мес.
Магазин

Клисурата Демир Капија незаштитен споменик на природата

пред 1 година
русинка одушевена од македонската природа

Уживам без маска во долината со кактуси кај Демир Капија

пред 4 години
Ќе биде готова за девет месеци

Се гради и последната патарина на Коридор 10 кај Демир Капија

пред 4 години
Македонија

Арачиновец приведен за криумчарење на 22 мигранти кај Демир Капија

пред 5 години
Магазин

Аматерскиот театар од Демир Капија со претставата Умри Машки  гостува во  Театар Комедија во Скопје

пред 5 години
DH и KS

Од понеделник Крушево и Демир Хисар со свои регистарски ознаки на возилата

пред 5 години
Македонија

Камион излета од автопатот: Возачот тешко повреден кај Демир Капија

пред 5 години
Македонија

Починато лице во Демиркаписко било застрелано?

пред 5 години
Економија

Турски инвеститор сака да гради десет ветерници во Демир Капија и Гевгелија

пред 5 години
Поради активности на ЕВН

Тунелите на автопатот кај Демир Капија денеска ќе бидат без струја

пред 5 години
автомобил удри во камион на ЈП „македонија пат“

Две деца повредени во сообраќајката кај Демир Капија

пред 5 години
кај демир капија

Патничко возило удрило во камион на ЈП „Македонија пат“

пред 5 години
Ќе почнат со работа следната година.

Три фирми во Демир Капија ќе одгледуваат и преработуваат марихуана

пред 5 години
ОЈО: Злоупотреба на службена положба и овластување

Притвор за четири лица за злоупотреба на службена положба во Општина Демир Капија

пред 5 години
Акција на финансиската полиција

Приведен поранешниот градоначалник на Демир Капија

пред 5 години