Ознака: декларација
Регион

Бугарија со нов услов: Македонија веднаш да престане со агресивните антибугарски манифестации и манипулации од минатото

пред 1 година
Македонија

Oсмани ја релавитизира бугарската изјава за македонскиот јазик

пред 2 години
Македонија

Зошто се крие декларацијата: Османи прифатил дека македонскиот јазик произлегол од бугарскиот?

пред 2 години
Македонија

Еве со што бугарските „удбашки експерти“ ќе ги убедуваат европарламентарците да не се крева ветото

пред 2 години
Регион

Дали официјална Софија го враќа во игра само Договорот за добрососедство?

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара во Собрание да се донесе Декларација за Украина

пред 2 години
Македонија

На Османи не му пречи вистинското киднапирање на Кастриот за да не падне владата, туку Декларацијата за Гоце Делчев

пред 2 години
Македонија

Милошоски: СДСМ и ДУИ гласаа против Декларацијата по повод 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

пред 2 години
Македонија

Како Османи мисли да го урне „митот“ за македонските Бугари?

пред 2 години
Македонија

Милошоски: Заев подготвува уште едно национално предавство, да каже дали бугарската декларација станува составен дел од преговорите за членство во ЕУ

пред 3 години
Македонија

Декларација на идните историчари: Да се напуштат преговорите ако услов за членство во ЕУ е промена на македонскиот идентиет, историја и јазик

пред 3 години
Бугарскиот амбасадор со порака

Бугарија не може да ја промени позицијата, зашто има декларација на парламентот и одлука на владата

пред 4 години
Македонија

Македонски интелектуалци со писмо до ЕУ за ставовите на Бугарија: Предлогот го сметаме за непристоен, навредлив, спротивен на сите меѓународните стандарди

пред 5 години
ПОРАКА ДО БРИСЕЛ

Вишеградската група бара од ЕУ преговори за Македонија и за Албанија

пред 5 години
НА САМИТОТ ВО ПОЗНАЊ

Македонска декларација за интеграција на Ромите при проширувањето на ЕУ

пред 5 години
Декларација на поранешните лидери од регионот

Од суштинско значење е одредувањето датум за преговори со Македонија Албанија

пред 5 години
Пратеникот нагласува дека Ромите се најранливото малцинство во земјата

Самка Ибримовски поднесе Резолуција за подобрување на правата на Ромите

пред 5 години
Министерство за здравство, Агенција за лекови и „Македонија лек“ молчат

Колку од вакцините со спорни декларации се искористени?

пред 5 години