Ознака: данок
Економија

Возилата што ќе загадуваат ќе плаќаат поголем данок

пред 1 ден
Економија

Франција и Белгија со „изгор“ даноци во Европа

пред 2 мес.
собраните пари ќе ги користат во здравството

Романците воведуваат данок на соковите за да спречат луѓето да се дебелеат

пред 4 мес.
Економија

Стоилковски: Даночните приходи, собирањето на данокот забележале просечен пад од 3,4%

пред 5 мес.
Економија

Новата власт во Грција веќе се подготвува да ги намали даноците

пред 5 мес.
Обраќања на премиерот, министерот за финансии и директорката на УЈП

ВО ЖИВО: Прес-конференција во Влада за поврат на ДДВ кај граѓаните

пред 6 мес.
Економија

ММФ предлага глобален данок против загадување

пред 7 мес.
КОНЕЧНО ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ ПОТПИСИ

Холанѓанец бара да се укине данокот за кучиња – тој закон ги дискриминира граѓаните

пред 8 мес.
Крај за “стан за еден ден“ без да се плати на државата

“Airbnb“ќе праќа податоци до даночните управи

пред 8 мес.
По примерот на Франција

И Курц ќе воведува данок за дигиталните гиганти

пред 12 мес.
За да се овозможи понезависно финансирање на џамиите

Германија бара воведување данок и за муслиманските верници

пред 12 мес.
Магазин

Шакира обвинета дека сокрила 14,5 милиони евра данок

пред 1 година
Зоран Витанов за прогресивниот данок

Ова е најлошата економска влада од осамостојувањето на Македонија

пред 1 година
Став на стопанствениците

Прогресивното оданочување ќе има негативни последици врз целата бизнис заедница

пред 1 година