Ознака: дамјан манчевски
Македонија

Прес -конференција на министрите Филипче и Манчевски(ВО ЖИВО)

пред 4 години
Економија

Ваучери за финансирање ИТ-обуки за млади до 29 години

пред 4 години
Македонија

Манчевски пак бара медиумски мрак и исклучување на каналите

пред 4 години
Економија

Приватниот сектор не сака лоши работници, изјавата на Манчевски ја сметаат за “несреќна“

пред 4 години
Економија

Манчевски: Има услови на пазарот за дополнителен мобилен оператор

пред 4 години
Економија

Манчевски: СДСМ како одговорна партија спроведува реформи и вистински политики кои ја движат економијата напред

пред 4 години
реакција на прес конференцијата на Дамјан Манчевски

ВМРО-ДПМНЕ: Сета влада е лажна вест и тоне во криминал и затоа бега од избори

пред 4 години
прес конференција на потпретседателот на СДСМ

Манчевски ја повика опозицијата да даде придонес за Законот за ЈО

пред 4 години
Прес-конференција на министерот Дамјан Манчевски и директорот на Канцеларијата за информациски технологии и електронска управа во Владата на Србија, Михаило Јовановиќ

ВО ЖИВО: Потпишување на меморандум за соработка во областа на дигитализацијата

пред 5 години
МАКЕДОНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НА СВЕТСКИ СОБИР НА ТЕЛЕКОМИ

Манчевски ќе лови трет мобилен оператор

пред 5 години
Македонија

Манчевски дел од првиот ИКТ дијалог меѓу ЕУ и Западен Балкан

пред 5 години
Македонија

Манчевски: При патување во регионот поевтин роаминг и до 99 проценти(ВИДЕО)

пред 5 години
Прес-конференција на министерот информатичко општество, Дамјан Манчевски

ВО ЖИВО: Почнува примената на поевтиниот роаминг за земјите од Западен Балкан

пред 5 години
Економија

Манчевски: Многу скоро данокот на добивка за ИКТ компаниите ќе се намали на три проценти

пред 5 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ДИМЧЕ АРСОВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ја потсети Антикорупциска на неколку нерасчистени случаи во кои се вмешани Заеви

пред 5 години
Македонија

Манчевски вели дека ќе ја почитува одлуката ако метлата го замете и него

пред 5 години
Македонија

Манчевски загрижен дали владата има капацитет да преговара со ЕУ

пред 5 години
Македонија

Манчевски во Атина: Лажните вести беа моќна алатка на непријателите на Договорот од Преспа

пред 5 години
нема точна бројка колку се имаат повлечено од работните места

Специјална комисија ќе прави ревизија на сомнителните постапки за вработување

пред 5 години
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски

пред 5 години