Ознака: членство
Македонија

Дали проф.Драги Ѓоргиев самиот си ја напишал рецензијата за членство во МАНУ, а двајцата рецензенти само се потпишале?!

пред 3 мес.
Македонија

Кирил Петков: Не треба да се урне добрососедството со Македонија и таа да биде примена во ЕУ само врз основа на критериумот-историја

пред 6 мес.
Македонија

Како за Бугарија ги исполнувавме човековите права за членството во НАТО, а за во ЕУ не?!

пред 8 мес.
Македонија

Османи: Работиме на сите фронтови што побргу да ги започнеме преговорите за членство во ЕУ

пред 9 мес.
Македонија

Вербалната и анкетната антилогика на СДСМ: Колку години ќе му требаат на Заев за да ги заврши преговорите за членство во ЕУ?

пред 10 мес.
Македонија

Сајкоски: ВМРО-ДПМНЕ започнува со акција на зачленување на нови членови, приклучи се и биди дел од промените во Македонија

пред 1 година
Македонија

Македонската медиумска асоцијација и го замрзна членството на ТВ „Алфа“!

пред 1 година
интеграцијата не се реализира со лажни лобирања вели албанскиот претседател

Илир Мета со иронија кон Еди Рама: Во ваква длабока криза нема отворање на преговори со ЕУ

пред 3 години
ПРЕСЕДАН ИЛИ ПРАВИЧНА ОДЛУКА?

Русија се врати во Стразбур – санкциите поради Крим се минато

пред 3 години
Македонија

Колку ќе трае македонскиот пат до Брисел? Еве колку години преговарале земјите од регионот пред да станат членки

пред 3 години
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ИСТУРИЈА ЛАДНА ВОДА ВРЗ БАЛКАНСКИТЕ НАДЕЖИ

Уште ќе се местат балканските коцки пред да се случи проширување

пред 3 години
ПРЕМИЕРОТ ЈА ОДБЕЛЕЖА ГОДИШНИНАТА ОД ПРИЕМОТ ВО ОН

Заев на Фејсбук:„Збогум ФИРОМ, за многу години Република Северна Македонија“!

пред 3 години
КАКО ЌЕ СТАНЕМЕ ПОЛНОПРАВНА ЧЛЕНКА НА АЛИЈАНСАТА?

Претставник на НАТО за Пресинг ТВ:„Сами решавате дали ќе имате референдум за во НАТО“

пред 3 години
По повод 70 годишнината од формирањето на сверноатлантската алијанса и приемот на нашата држава

Шекеринска ги повикува средношколците да пишуваат есеи на тема „НАТО и јас“, а најдобрите ќе ги носи на гости во Брисел

пред 3 години
НЕ ГИ САКА ВО ЕУ

Манфред Вебер планира да ги прекине преговорите за членство со Турција

пред 3 години
по три неуспешни обиди да стане дел од меѓународната полициска организација

Косово одново поднесе барање за прием во Интерпол

пред 3 години
МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ - ИСТОРИСКИ ДЕН СО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРОТОКОЛОТ

Од денес мојата нација е многу посилна

пред 3 години
Иванов го прими Џон Саливан, заменик државен секретар на САД

Иванов: Членството во ЕУ и НАТО не смеат да се злоупотребуваат за прифаќање на штетен Договор

пред 3 години
Економија

МИА:Членството во ЕУ и НАТО нова перспектива за македонската економија

пред 4 години