Ознака: Бугари во Устав
Регион

За Бугарите Србија е виновна што нема уставни измени

пред 9 мес.
Македонија

Прво на избори, па решение за уставните измени

пред 9 мес.
Регион

Бугарија ќе го отвора Уставот, сега е вистинско време Османи да побара да влезат Македонците

пред 10 мес.
Македонија

Сега т.н „Вајмарска тројка“ ќе не убедува колку е добро да имаме Бугари во Устав

пред 10 мес.
Македонија

Бугарите стануваат народ

пред 12 мес.
Македонија

Ако Бугарите влезат во Уставот со наши пари ќе го славиме Санстефанскиот договор

пред 1 година
Македонија

Еве што ќе бараат Бугарите ако влезат во Уставот: Обединување на Македонија со Бугарија!!!

пред 1 година
Македонија

Од внесувањето на Бугарите во Уставот полошо е само ако влезат со терминот „македонски Бугари“

пред 1 година
Македонија

Заев имал разбирање за Бугарија што не ги става Македонците во нивниот устав

пред 2 години
Македонија

Пендаровски призна: Мали се шансите да се обезбеди двотретинско мнозинство за влез на Бугарите во Уставот

пред 2 години
Македонија

Откако ќе влезат во Уставот Бугарите ќе добијат вработување во Влада и настава на бугарски јазик

пред 2 години
Регион

Нова уцена од Радев: Бугарите да не бидат малцинство туку народ

пред 2 години
Македонија

Пендаровски не сака да им верува на Бугарите на „жими мајка“ туку бара цврсти гаранции

пред 2 години
Македонија

Ковачевски молчи: Петков откри дека има предлог Бугарите да бидат вметнати во македонскиот Устав пред одржување на Првата меѓувладина конференција

пред 2 години
Регион

Бугарија бара сите прашања да се решат пред Македонија да почне преговори

пред 2 години
Македонија

Се потврдија пишувањата на „Пресинг ТВ“: Владата не демантираше дека со Бугарија договара македонскиот јазик да биде признат од 91-ва, а народот од 45-та

пред 2 години
Македонија

„Пресинг ТВ“ дознава: Петков и Ковачевски се договорени македонскиот јазик да биде од 91-ва, народот од 45-та

пред 2 години
Македонија

Петков бара ЕУ да биде гарант дека Бугарите ќе влезат во Уставот

пред 2 години