Ознака: бојкот
Македонија

Матурантите го прекинуваат бојкотот, ако не им се прифатат барањата ќе кампуваат пред МОН

пред 3 недели
Македонија

Сојузот на средношколци привремено го прекинува бојкотот

пред 3 недели
Македонија

Продолжува бојкотот: И оваа недела матурантите нема да се вклучат во наставата

пред 4 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска шири дезинформации со цел да ги излаже и заплаши матурантите

пред 4 недели
Македонија

Матурантите денеска на бојкот: Не се приклучаат на настава додека министерката не ги прифати нивните барања

пред 1 месец
НЕШТО КАКО БАЛКАНСКИ СИНДРОМ

Најголемата опозициска партија реши – бојкот на изборите во Србија

пред 1 година
Директорот Симовски се надева дека ќе успее

Ако има бојкот ќе нема попис

пред 2 години
СзС: во Србија од денеска постојат две собранија

Пратениците од опозицијата почнаа со бојкот на седниците во Собранието на Србија

пред 2 години
Обвинувањата добија одговор

Силјановска: Со аргументи против лажните вести

пред 2 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ПОРТПАРОЛОТ НА СДСМ

Со најавата за бојкот Мицкоски бара алиби за изборен пораз

пред 2 години
ПРЕДРЕФЕРЕНДУМСКО ИСПИТУВАЊЕ НА ПУЛСОТ

Анкета на ОМД покажува дека 84 отсто од Македонците ќе бојкотираат

пред 2 години
Македонија

„Македонија бојкотира“ ги повика гостиварци да го бојкотираат референдумот

пред 2 години
Македонија

Левица во Гостивар повика на бојкот на референдумот

пред 2 години