Ознака: Битиќи
Економија

Битиќи: Би прифатил прогресивен данок оти за време на кризата богатите станаа побогати

пред 6 мес.
Економија

Битиќи: Дадени се насоки за постапки за реструктуирање на „Еурокомпозит”

пред 7 мес.
Економија

Протестот на организаторите на настани ставен во мирување до средбата со Битиќи

пред 8 мес.
Економија

Битиќи и Арсовска ја претставија електронската платформа за туризам „Македонски туристички водич“

пред 9 мес.
Магазин

Битиќи до музичарите: На некои барања во овој момент е невозможно да се одговори, но креираме механизми за системско решавање

пред 9 мес.
Економија

Битиќи: Просечната плата ќе продолжи да расте

пред 9 мес.
Економија

Битиќи: Законот за неработна недела нема да се донесе додека трае пандемијата

пред 9 мес.
Македонија

Битиќи на средба со романската амбасадорка Аксинте: Романија целосно ја поддржува Македонија во евро-интегративниот процес

пред 10 мес.
Економија

Недела – ден за одмор е решение кое ќе влијае на поголема продуктивност и благосостојба на работниците

пред 10 мес.
Економија

Битиќи: Пописот е основа за креирање на квалитетни економски политики

пред 10 мес.
Економија

Битиќи: Разговараме за две нови инвестиции од 300 милиони евра

пред 10 мес.
Економија

Туристичките агенции не прифаќаат кредити, бараат финансиска поддршка за плати

пред 10 мес.
Економија

Угостителите на средба со вицепремиерот Битиќи

пред 10 мес.
Економија

НУК: Откажана е средбата со Битиќи oд оправдани причини

пред 10 мес.
Економија

Независниот угостителски синдикат во петок ќе се сретне со Битиќи

пред 10 мес.
Економија

НУК: Битиќи итно да го прецизира терминот за средба ако Владата има сериозна намера да помогне

пред 10 мес.
Економија

Битиќи: Угостителите добиваат финансиска поддршка како и сите останати сектори

пред 10 мес.
Економија

Битиќи беше најгласен дека претходната власт била режим, а сега пола советодавен тим му бил од режимот

пред 12 мес.
Економија

Гасификацијата се одвива по предвидената динамика

пред 1 година
Економија

Кривична пријава и глоби од 500 до 10.000 евра ако парите што ги дава државата не стигнат до работниците

пред 1 година