Ознака: Бесими
Економија

Бесими: Министерството за финансии го работи и Законот за алтернативни инвестициски фондови

пред 7 мес.
Македонија

Мицкоски: Ова е план на Заев и Бесими да му ја одерат кожата на народот

пред 9 мес.
Економија

Бесими: Во текот на годинава ќе има потреба од ребалaнс на Буџетот

пред 9 мес.
Економија

Бесими најави даночен календар и Царинскиот тарифник

пред 9 мес.
Економија

Бесими-Вархеји: Економски план за Западен Балкан за побрз економски раст

пред 10 мес.
Македонија

Бесими во Брисел на средби со еврокомесарите Вархеји, Џентилони и Хан

пред 10 мес.
Економија

Бесими: Компаниите кои ќе инвестираат во развој, нема да ги враќаат средствата од финансиската поддршка за плати

пред 10 мес.
Македонија

Бесими: Годинава нема да биде лесна од аспект на економијата, но бројките од 2020 година не охрабруваат

пред 11 мес.
Македонија

Бесими: За вакцини против Ковид-19 се планирани 390 милиони денари, а за лекот Ремдесивир 67,5 милиони денари

пред 1 година
Економија

Бесими: Ќе се кратат неприоритетите и несуштински трошоци во Буџетот

пред 1 година
Економија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев и Бесими

пред 1 година
Економија

Бесими: Законот за буџет е готов и поставен на Енер

пред 1 година
Економија

Бесими за вработувањата по етнички клуч: Ако може во „Гугл“ извршен директор да биде Индиец…

пред 1 година