Ознака: апел
Македонија

Заев со апел до граѓаните да се почитуваат мерките за заштита: Не излегувајте ако не е потребно и никако не се групирајте!

пред 1 месец
Македонија

МВР за повиците на „Тик Ток“ за самоповредување на деца: Од наша територија нема вакви повици, но апелираме на будност

пред 3 мес.
Македонија

Филипче во пресрет на празниците апелира: Да не се мешаат повеќе семејства заедно тоа е главниот ризик

пред 5 мес.
Македонија

Спасовски апелира: Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски ја повика Владата и министерот за здравство Венко Филипче да ги ослободат од работа хронично болните

пред 7 мес.
Македонија

Семејните слави да се одбележуваат во кругот на најблиските

пред 7 мес.
Македонија

Апел на Министерството за образование-Наставниците и учениците доследно да ги почитуваат мерките

пред 7 мес.
Магазин

Уживајте во убавата атмосфера и не возете под дејство на алкохол, апелира РСБСП

пред 1 година
Реакција од полицијата

МВР: Апсолутна лага е дека имало вадење органи кај мртвите тела

пред 2 години
Дебата „Македонија: Името е татковина, а јазикот душа на Македонците“

Апел до Иванов за започнување правна процедура во ООН за одбрана на името

пред 2 години