Ознака: Ангел Џамбаски
Регион

Џамбаски настина и не дојде во Македонија

пред 11 мес.
Македонија

Денеска треба да дојдат Џамбаски и Јорданов: Ќе ги покаже ли Таче „болс-от“?

пред 11 мес.
Регион

Џамбаски: Изјавата на Пендаровски е „скандалозна и антибугарска“

пред 1 година
Македонија

EУ го осуди Џамбаски „колку да се рече“

пред 1 година
Регион

Џамбаски со закани до Пендаровски за атентат: Доаѓам сигурно на 4-ти февруари

пред 1 година
Македонија

Владата не го послуша претседателот за случајот „Џамбаски“

пред 1 година
Регион

Џамбаски пак провоцира: Македонија е бугарска – со забрани за влез нема да ја избришете вистината

пред 1 година
Македонија

Дали Османи ќе го послуша Пендаровски Џамбаски да биде прогласен за персона „нон грата“

пред 1 година
Регион

Наместо да се извини за однесувањето на Џамбаски, Бугарија ни порача да не заборавиме дека имаме заедничка историја

пред 1 година
Македонија

Ковачевски не сака да му ја крева популарноста на Џамбаски

пред 1 година
Македонија

Демократски сојуз: Ангел Џамбаски и Костадин Костадинов да бидат прогласени за персони нон грата

пред 1 година
Македонија

Eвропски парламент не го осуди Џамбаски!

пред 1 година
став на вмро-дпмне

Ковачевски и Османи молчат за асимилаторскиот говор на Џамбаски

пред 1 година
Регион

ВМРО-БНД на Џамбаски ќе протестира подалеку од клубот „Вапцаров“:

пред 1 година
Регион

Џамбаски со нова провокација: Се распадна Југославија, време е да се урне нејзиниот последен бастион – македонизмот

пред 2 години
Регион

Џамбаски: Eден народ живее од Охрид до Црното Море

пред 2 години
Регион

Џамбаски од Приштина порача дека и Скендербег „по мајка“ бил Бугарин

пред 2 години
Регион

Провокација: Џамбаски со карта на „голема Бугарија (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Џамбаски го растури предавањето на Љубчо Георгиевски во Софија

пред 2 години
Регион

Претседателката на Европскиот парламент го казни Ангел Џамбаски за нацистичкиот поздрав

пред 2 години