Ознака: Александар Пандов
Македонија

Македонскиот јазик, историја и идентитет имаат вековни корени, само оној што не ја познава историјата, може да го негира овој континуитет

пред 2 недели
Македонија

Пандов: Францускиот министер Бон потврди дека Ковачевски, Османи и Маричиќ го договарале францускиот предлог

пред 9 мес.
бара александар пандов

Да има повторно судење за патриотите од „27 април“

пред 2 години
Македонија

Пандов: На 25-ти април ќе има голем семакедонски протест за уставобранителите

пред 2 години
Македонија

Пандов од Ваташа: Историјата запишала дека на 16 јуни 1943 година бугарските фашисти ги имаат стрелано Македонците

пред 2 години
Македонија

Пандов: Оливер што чекаш бе, што не си дадеш оставка?

пред 2 години
Македонија

Пандов: Ристовски и Јанакиески не даваа никакви инструкции за движењето ГДОМ

пред 2 години
обвинува александар пандов

Оваа банда далтони одлучува за македонскиот идентитет (ВИДЕО)

пред 2 години
Пресинг

Пандов: ЕУ го толерираше однесувањето на Заев само поради промената на името

пред 4 години