Ознака: агенција
Македонија

ДКСК ќе проверува дали агенцијата „Рејтинг“ незаконски спроведувала анкети во кампањата во корист на Шилегов?!

пред 1 година
анализа на германската декра

Кои се најбараните професии во Германија?

пред 4 години
Интервју на директорот на Агенцијата за разузнавање за Дојче веле

Еролд Муслиу: Имун сум на контролата и влијанието на партиите

пред 4 години
ДЕБАТА ВО СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

Новата шпионска агенција ќе може тајно да набљудува, но не и да снима

пред 4 години
Брифинг во МВР

Терминот „тајна полиција“ оди во историјата

пред 4 години
Македонија

Агенцијата за двојазичност доби директор – Илбер Села

пред 4 години
Директорот ќе биде избран на јавен оглас

Ќе се формира Агенција која ќе надгледува како се спроведува двојазичноста

пред 4 години
Македонија

Збогум УБК, на сцена Агенција за внатрешно разузнавање

пред 4 години
Владата на денешната седница ја усвои информацијата

Почна постапката за формирање на Агенција за квалитет во високото образование

пред 4 години
Комисиска расправа во бугарскиот парламент

Агенцијата за Бугарите во странство ќе се ребрендира во министерство?

пред 4 години