Претседателот на САД Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џон Ун се трудат да ги затоплат односите меѓу двете земји.

На социјалните мрежи се појави видео од Ким и Доналд како пријателски јадат фаст фуд во ресторан додека минувачите ги ѕиркаат од излогот. Лидерите изгледаа навистина опуштено и со добар апетит.