Ознака: Доналд Трамп
направивме многу - потрошивме многу, вели трамп

САД бара Европа да ги прими заробените борци на ИД и да им суди

пред 2 дена
Американскиот претседател ќе предупреди на „црвената опасност“

Трамп во Мајами ќе одржи говор за „опасностите од социјализмот“

пред 5 дена
порака од молитвениот појадок

Трамп: Ги штитам верниците и никогаш нема да ги разочарам

пред 2 недели
американскиот претседател „поднесе извештај“

Трамп одржа еден од најдолгите говори за состојбата на нацијата

пред 2 недели
Свет

Конгресот на САД ќе му го одземе на Трамп „нуклеарното куферче“

пред 3 недели
западот дофрла масло на огнот

Трамп бара војската да го собори Мадуро

пред 4 недели
најлутите опоненети одново на маса

Нова средба Трамп и Ким кон крајот на февруари

пред 1 месец
Ако сојузниците не се придржуваат до договорот за финансирање на Алијансата

„Њујорк тајмс“: Трамп размислува за повлекување на САД од НАТО

пред 1 месец
АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА УШТЕ Е ПОД КЛУЧ

Трамп ги пречека американските шампиони во фудбал со 300 хамбургери кои сам ги платил

пред 1 месец
претседателите на САД и Турција разговараа телефонски

Трамп и Ердоган ја разгледуваат можноста за создавање безбедносна зона во Сирија

пред 1 месец
Трамп до Тачи

Северот на Косово за Србија, припадниците на УЧК во Специјален суд

пред 1 месец
Раперот со политички изјави

Снуп Дог: Не гласајте за Трамп

пред 1 месец
вашингтон пост пишува

Тачи под притисок од Трамп ветил дека ќе ги укине тарифите за Србија

пред 1 месец
Трамп ги секна парите

Сите што земаат плата од владата во САД останаа без примања

пред 2 мес.
Поради тоа што не му даваат пари за изградба на ѕид со границата со Мексико

Трамп ја блокираше владата на Демократите

пред 2 мес.
Американскиот претседател ги предупреди своите политички противници

Трамп: Нема договор за Буџетот додека демократите не се согласат на изградба на ѕидот кон Мексико

пред 2 мес.
Американскиот претседател самоуверен

Премногу сум успешен за да ме отповикаат

пред 2 мес.
Како Американците ја минаа годината со ексцентричниот претседател

САД под власта на Трамп во 2018 година

пред 2 мес.