Ознака: Доналд Трамп
Свет

Oбвинувањата не се само на Балканот: Бајден смета дека Трамп ќе ги „украде“ изборите

пред 3 недели
Регион

Средба Трамп – Мицотакис во Белата куќа на 7 јануари

пред 7 мес.
претседателот на сад со писмо до сенатот

Трамп до Сенатот: Влезот на Македонија во НАТО нема да биде оптоварување за воениот буџет на САД

пред 7 мес.
Свет

Импичмент на Трамп: Украина и Бајден главни теми

пред 8 мес.
Свет

Трамп ги укина санкциите кон Турција

пред 9 мес.
Доналд Трамп задоволен - Пекинг се согласи да купи земјоделски производи

САД и Кина постигнаа прелиминарен пред конечниот договор

пред 9 мес.
Конгресот е загрижен оти постои можност да е загрозена националната безбедност

Американскиот Конгрес ги бара разговорите на Трамп со Путин

пред 9 мес.
Според „Вашингтон пост“

Трамп не бил загрижен за руска вмешаност во изборите затоа што и САД го прваеле тоа во други земји

пред 9 мес.
Македонија

Првите дами во црни комбинации: Заеви се сретнаа со Трамп и Меланија

пред 9 мес.
Во Њујорк

Мицотакис и сопругата на средба со Трамп и Меланија

пред 10 мес.
трамп во обиколка на ѕидот со мексико

Трамп: Ѕидот со Мексико ќе биде толку жежок што ќе може јајца да се пржат на него

пред 10 мес.
Македонија

„Вашингтон пост“: Бизнисмен од Македонија ја хакирал страната за совети до Трамп

пред 10 мес.
според јужнокорејски весник повикувајќи се на дипломатски извори

Ким испратил писмо до Трамп: Подготвен сум за нов состанок

пред 10 мес.
Македонија

Со четири денови задоцнување: Tрамп ни го честита Денот на независноста

пред 10 мес.
озборувања во белата куќа

Трамп не сака да се слика со ќерка си бидејќи не е згодна?

пред 10 мес.
Борис е токму она што го бараше Велика Британија, смета Трамп

Трамп не верува дека ќе има гласање за недоверба на британскиот премиер

пред 10 мес.
Порака на американскиот претседател од Самитот Г7

Трамп не сака промена на режимот во Иран

пред 10 мес.
Вжештена расправа на Самитот Г7

Лидерите се скараа околу Русија, Трамп бара вклучување на Путин

пред 10 мес.
Откако ќе исчезнат сегашните пречки

Трамп му вети на Џонсон многу голем трговски договор по Брегзит

пред 11 месец
Американскиот претседател се жали на одлуката

Сојузниот суд одлучи дека Трамп нема право да ги блокира луѓето на Твитер

пред 11 месец