Гласајте кај Маск на профил: Кој е за враќање на Трамп на Твитер

19.11.2022 / 21:09


Новиот сопственик на Твитер, милијардерот Илон Маск, на социјалната мрежа започна анкета за враќање на профилот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Маск покрена анкета во која побара од корисниците на Твитер да гласаат дали профилот на Трамп на социјалната мрежа, која беше затворена од претходните сопственици на компанијата, треба да биде вратен.

Првите резултати од анкетата, која започна синоќа, покажуваат дека околу 60 отсто од оние што се изјасниле гласале ЗА, пренесува Ројтерс.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Свет

САД ја градат најголемата воена болница кај Кајзерслаутерн: Германија се спрема за војна

пред 1 ден
Свет

Кога сите чекаа крај на војната Израелците убија над 100 Палестинци додека чекале хуманитарна помош, некои биле прегазени од камиони

пред 4 дена
Свет

Еве како беше уништен првиот „Абрамс“ тенк во Украина (ФОТО)

пред 6 дена
Свет

Зеленски се жали дека ЕУ му дава малку оружје

пред 1 нед.
Свет

Руската војска во Украина има подземен град со површина колку Македонија (ФОТО)

пред 1 нед.
Свет

Долга е раката на Москва: Пребеганиот руски пилот живеел под лажен идентитет но и тоа не му помогнало

пред 1 нед.
Свет

И мрдало опавчето: Ова е љубовникот на Јулија Навални ? (ФОТО)

пред 1 нед.
Свет

Следува голема руска офанзива од четири точки на фронтот

пред 2 недели
Свет

„Евтино“: Борис Џонсон барал милион долари за интервју со Такер Карслон

пред 2 недели
Свет

Се сеќаватe на Марк Руте кој ја спаси владата на Заев? Холандскиот премиер кандидат за прв човек на НАТО (ФОТО)

пред 2 недели