12 000 евра му донесе Црвена Звезда на Србин од Виена. Тој вчера беше меѓу најголемите отимисти за победа на црвено-беелите против Ливерпул во Лигата на шампиони во Белград.

Во обложувалница во Виена вложил 800 евра за победа на тимот од Србија. Коефициентот за победа на Звезда бил 15. Резултатот од натпреварот 2:0 беше причина за негово големо славје.