Вардар повторно е голем,  ракометот се врати во „Јане Сандански“. Вечерва видовме дека овој нов тим на Вардар под водство на „Вујо мајсторе“ е кадарен за големи нешто, можеби за нов Фајн Фор. Мешков Брест беше буквално растурен.

Вардарци доминираа во текот на целиот меч и не му дадоа на противникот да дише. Играта беше течна, а новото засилување Њокас беше фантастичен со 8 од 8. Свој ден имаше и кубанскиот голман Цуни кој правеше чуда а постигна и еден гол.

Вардар следната недела го очекуваат два важни дуели. Со Еурофарм Пелистер во домашното првенство и со големиот фаворит Алборг во ЛШ.