На својот Инстаграм, Ванеса Брајант сподели видео од обраќањето на Новак по финалето на УС Опен, кое го гледаше од дома на телевизија, со зборови на благодарност до тенисерот.

„Честитки Новаk, тоа е мамба менталитетот. Вистинските ги препознаваат вистинските!“, напиша Ванеса која била трогната од потегот на Новак Ѓоковиќ.