Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски е цел на Милан, пишуваат италијанските медиуми. Тој речиси сигурно ќе се замине од Палермо и негова следна дестинација е можно да биде „Сан сиро“.

Добрите игри во дресот на Палермо ги натераа „Росоњерите“ да го доведат во своите редови за конечно да ја освојат Серија А.