Новата Лига на шампиони се уште не започната а нашиот Вардар се уште е европски првак. ЕХФ ги одреди паровите за групите за следната сезона која почнува наесен. Но, поради короната натпреварите најверојатно ќе се играат без гледачи.

Тоа ќе биде голема штета бидејќи Келце и ПСЖ ќе треба да се гледаат пред ТВ.Но, тоа не пречка за најверните навивачи на Вардар „Комитите“.Тие уште отсега на социјалните мрежи се договараат да ги бодрат нивните миленици од пред салата „Јане Сандански“ и тие без никаков проблем ќе го слушнат навивањето од надвор.Секоја чест, така се сака клуб.