Менаџерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солскер не се плаши од дуелот до Барселона во Лигата на шампионите. Тој нагласува дека нема лесни противници и дека за да се освои трофејот мора да се победува.

Не ми е грижа против кого играме. Во оваа фаза не можете да добиете лесен противник затоа што го нема. Ако сакате да станете европски шампион морате да бидете спремни да ги победите сите“-изјави Солскјер.

ПАРОВИ ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕТО:

Ајакс – Јувентус

Ливерпул – Порто

Toтенхем – Манчестер Сити

Манчестер Јунајтед – Барселона