Ларса, поранешната сопруга на поранешниот кошаркар на Чикаго, Скоти Пипен, повторно ја шокираше американската јавност – овојпат со изјави за нејзиниот сексуален живот!

Ларса моментално ужива во романса со Маркус Џордан, синот на легендарниот Мајкл Џордан, кој е 16 години помлад од неа, но тоа очигледно не и прави проблеми.

Ларса истакна дека секој ден ужива покрај својот млад љубовник.

Секогаш имав секс барем четири пати на ден… Не планиравме да бидеме заедно. Тоа се случи само откако бевме во врска со заеднички пријатели. Многумина веруваат дека нема што да тврдите ако сте разведени. Чувствував многу пречки, но ми треба и љубов и можам да излегувам со кого сакам.

Ларса е поранешна сопруга на Скоти Пипен, поранешен ас во НБА лигата, кој беше соиграч на Џордан во Чикаго, а споменатата двојка се венча во далечната 1997 година. Тие имаат четири деца и објавија дека се разведуваат во 2016 година.