Германскиот фудбалер Бастијан Швајншајгер денеска е во среќен брак со поранешната тенисерка Ана Ивановиќ. Но, за да ја фати Ана, популарниот Швајни морал да расчисти со неговата претходна љубов. Тоа е 30 годишната германска манекенка Сара Бранднер. Со неа беше од 2007 година и таа го пратеше на сите натпреварувања на трибините.

Но, љубовта кон убавата Србинка беше поголема и тој реши реши да стави крај на врската.