Веста дека Огњен Врањеш би можел да биде ново засилување на Партизан не наиде на позитивна реакција кај „Гробарите“.

Црно-белите приврзаници развиорија транспарент со јасна порака на натпреварот со Вождовац во Супер лигата на Србија.

Секој што од душа го мрази Партизан може само да к***ц да , п*ше“, пишуваше на транспарентот, со додавка:

„Врањеш не може!“.

Да потсетиме, играјќи за Шериф во квалификациите за Лигата на шампионите во 2010 година, Врањеш против Динамо во Загреб се појави во дресот на Црвена звезда.