Младиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Џоел Дарлингтон се обесил во својата соба. Телото на фудбалерот во домот го пронашол неговиот брат. Тој имаше 20 години и дојде на Олд Трафорд каде требаше да дебитира за првиот тим. Играше и за младата репрезентација на Велс.

Како што пишуваат медиумите во Британија, причината за самоубиството е што фудбалерот во последно време бил депресивен по многуте повреди кои му се случиле и сознанието дека нема да стане врвен играч.