Ѕвездата на Јувентус Кристијано Роналдо во Торино е третиран како крал. Тој живее во вила која наликува на вистинска хациенда до која не може секој да ѕирне.

Куќата има 1000 квадратни метри, осум купатила базен но и два тајни тунели и бункер за евакуација.

Непознато е колку вреди вилата но дневното изнајмување чини 40.000 евра.