Една од ѕвездите на ПСЖ, Марко Верати, ги натера неговите соиграчи да му завидуваат, откако ја покажа новата девојка. Италијанецот на е од рангот на Нејмар или Мбапе, но втората половина повеќе од сигурно е класа.

Младиот француски модел Џесика Ајди и Верата ја промовираа својата љубов на плажа во Ибица, а медиумите не престануваат да пишуваат за нив.

Верата ја запознал убавицата пред неколку месеци кога таа се уште работела како келнерка во Париз. Нејзината убавина брзо го обземала Италијанецот, кој се разведе од неговата сопруга, оставајќи ги кај неа и двете деца.