Вардар ја забележа првата победа во првенството. Во неинтересен меч совладана е Академија Пандев нагости со 0-1.Стрелец беше Блажевски од пенал. Академија е без победа од октомври минатата година.

Не помогна ни што од трбините мечот го следеше и газдата на тимот Горан Пандев во друштво на својот другар Аце Стојков.