Вчера во полициската станица во  Аеродром биле приведени Ѓ.М.(22), К.Х.(35), Б.А.(65), Ф.С.(19), Д.Т. (33) и А.М. (22) сите од Скопје поради физичка пресметка по завршување на фудбалски натпревар на булеварот „АСНОМ“, во близина на стадионот „Петар Милошевски“.

При пресметката со повреди се здобиле неколку лица, а А.М. се здобил со повреда од остар предмет на левата рака.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.