Кеисуке Хонда,поранешниот играч на Милан и јапонски репрезентативец добил понуда да го засили Вардар“ пишува Моцартспорт“. Но, тој ја обил понудата да настапува за нашиот најтрофеен клуб. Негова желба била да игра во Манчестер Јунајтед но Премиер лигашот не бил заинтересиран за неговите услуги.

Хонда, кој имаа 33 години го изгуби местото во јапонската репрезентација и сака да има клуб за да може да се врати во националниот тим за Олимијадата во Токио.

Тој најверојатно ќе ја прифати понудата од Витезе од каде почна неговата европска приказна