Ова дефинитивно не е период за Манчетер Јунајтед. Играчите на Соскер врзаа неколку порази по ред и можно е да не играат во Лигата на шампионите.

Но, на мечот со градскиот ривал Сити проблеми имаше и со стадионот Олд Трафорд. Поради обилните врнежи еден дел од покривот попушти и еден дел од трибините беше целосно под вода.

Погледнете како изгледаше „театарот на соништата“