Академија Пандев дојде до првиот куп трофеј со победата над Македонија Ѓорче Петров на пенали.

Во регуларниот дел натпреварот заврши 2-2 по што се играа продолженија но двете екипи не успеаја да постигнат гол

Погледнете ја пенал разрешницата.