Хрвтаскиот фудбалер Лука Модриќ деновиве е во центарот на вниманието на светската спортска јавност, поради тоа што ја доби наградата за најдобар фудбалер на светот, „Златната топка“, но истовремено во домашната јавност е актуелен и по еден скандал.

Како што пишува српскиот весник „Курир“ бракот на Модриќ и неговата сопруга Вања Босниќ не е толку хармоничен како што изгледа на прв поглед.

Според шпекулациите, Модриќ, кој од 19 години е женет, одржува паралелна врска со убава новинарка. Се работи за Хрватката Фани Стипковиќ, која работи како телевизиска презентерка и продуцентка.

Како што пишува весникот, иако овие двајца немаат заеднички слики познати на јавноста, но затоа, пак, се нагласува дека Фани, никогаш не признала дека има постојана љубовна врска.

 

View this post on Instagram

 

Where my soul expands…💙🇭🇷 #home #tillwemeetagain 💫 . . . . . #fanitv #summer

A post shared by Fani Stipkovic (@fanistipkovic) on