Ана Марија Марковиќ е најдобрата хрватска фудбалерка.Таа покрај што е најдобра е и една од најзгодните девојки во светот на фудбалот. За сите новости како на теренот така и надвор о него Ана ги информира фановите  на Инстаграм.

Нејзин голем фан е Нејмар кој постојано и лајкнува фотографии. Да се надеваме дека Бразилецот утре во мечот за третото место ќе навива за „коцкестите“, барем поради Ана.