Наполи утре го очекува натпревар на домашен терен против Сампродија.Но, соблекувалната на домашниот тим изгледа како среде реновирање. Скелиња, картони, кеси.

Кога ова го забележал тренерот на домашните Карло Анчелоти збеснал бидејќи ова не му доликува на тим кој игра во лигата на шампионите и се бори за титула во Серија А. Од надлежните добил уверување дека Сао Паоло до утре ќе биде се во најдобар ред…