Доскорешниот тренер на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо по се изгледа не е стабилен на терен кој му е непознат.

Тој доживеа непријатност пред хокеарскиот натпревар во Русија меѓу Авангард и СКА.

Имаше чест да го потфрли пакот пред почетокот на натпреварот, но потоа се лизна на црвениот тепих и падна.