Сопругата на Роџер Федерер пред неколку години започна борба со вишокот килограми и како одминува времето, таа станува се послаба и послаба.

Брачниот пар Федерер  беше на ревијата на „Кристијан Диор“ во Париз. Роџер Федерер облече елегантен морнарски костум, скроен само за него, додека Мирка се појави во повеќе од впечатлива комбинација на шарени шорцеви, кошула со ист дезен и елек со симболот на хороскопскиот знак Јарец.


Со ова модно издание Мирка покажа не само витка линија, туку и вистински пресврт во својот стил.