Репрезентациите на Македонија и Италија вечерва ќе одиграат два меча.Најпрвин во Бари одбојкарите ќе се борат за влез во четврфиналето и овде апсолутен фаворит е Италија.

Слично ќе биде и од 20 и 45 на „Градски каде играат фудбалерите. Овој меч ќе се игра на ужасен терен и тоа денеска е главна тема во медиумите и на социјалните мрежи.

Со среќа наши.