Во српската репрезентација владее разочараност по поразот од Македонија во подготвителниот натпревар одигран вчера.

Селекторот Ненад Перуниничиќ истакнува дека Македонците им покажале каде им е местото и дека имаат навистина квалитететен тим.

Честитка за Македонија за фер играта и победата. Средината на полувремето беше моментот кога Македонците направија добра предност а ние имавме многу технички грешки и промашени зивери. Борко беше на ниво а ние мораме да се поправиме-истакнува Перуничиќ.