11 лица се осоничени за обидот за на поранешниот српски репрезентативец Дарко Ковачевиќ во Грција.Меѓу нив е и поранешниот играч на Реал Мадрид Раул Браво.

Дарко и Раул пред десетина година беа соиграчи во Олипијакос. По завршувањето на кариерите и двајцата се занимаваат со трансфери на играчи.Според грчката полиција тоа е и причина што постои сомнеж дека Браво го нарачал пукањето каде пред својата куќа во Атина во ногата беше ранет Ковачевиќ.

Тоа наводно било порака од Браво да престане да зборува за сомнителните фудбалски бизниси и трансфери.